Vakıf Üniversiteleri Akademisyenleri Eğitim Sen’de Örgütleniyor!

Ülkemizde bulunan Vakıf Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademik personelin uzun süredir devam eden örgütlenme mücadelesinde yeni bir aşamaya geçiliyor.

Eğitim Sen Üniversite Şubeleri olarak ülkemizin farklı yerlerinde bulunan Vakıf Üniversitelerinde görev yapan akademisyen arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantılar ve yürüttüğümüz ortak çalışmalar sonrasında Vakıf Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademisyenlerin Eğitim Sen’de örgütlenmesi ve ortak sendikal mücadele yürütülmesi için kararı alınarak, bu doğrultuda hazırlıklar tamamlandı.

Bu doğrultuda vakıf üniversitelerinde yaşanan sorunlara çözüm üretmek, sendikanın özgün politikalarını geliştirmek ve uygulamak amacıyla vakıf üniversitelerindeki öğretim elemanlarının Eğitim Sen’e “fahri üye” yapılması için gerekli yönetmelik hazırlandı.

Vakıf Üniversitesi akademisyenleri ile ortak yürüteceğimiz fiili-hukuki mücadele ile tüm yükseköğretim çalışanlarının ortak örgütlenmesinin ve birlikte mücadelesinin sağlanmasını hedefleyen bu süreçte tüm Vakıf Üniversitesi Akademisyenlerini Eğitim Sen’e üye olmaya, sendikal mücadeleye güç vermeye davet ediyoruz.

YÖNETMELİK

ÜYELİK FORMU