BİLGİLENDİRME

Bilindiği gibi üyemiz Dr. Cavidan Soykan’ın meslektaşı Dr. Kerem Altıparmak hakkındaki beyanlarının araştırılması amacıyla ortak bir komisyon kurulması için, Şube Yürütme Kurulu olarak 12 Mayıs 2021 tarihinde kamuoyuna açık çağrı yapmıştık.

Çağrımıza ilişkin Türkiye İnsan Hakları Vakfı, İnsan Hakları Derneği ve Mülkiyeliler Birliği yönetim kurulları ile yaptığımız yazışma ve görüşmeler sonucunda, söz konusu iddiaların araştırılması için İHD Merkezi Kadın Komisyonu tarafından 7 Mayıs 2021 tarihinde soruşturma sürecinin başlatıldığı bilgisi edinilmiş, hukuki ve kurumsal olumsuzlukların doğmaması için aynı konu üzerine farklı düzeyde bir komisyon kurulmasına ihtiyaç olmadığı hususunda görüş birliğine varılmıştır.

Kendi alanında uzun yıllara dayalı bilgi, donanım ve uzmanlığa sahip olan İnsan Hakları Derneği bünyesinde yürütülen soruşturma sürecinin sağlıklı biçimde işleyebilmesi için her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade eder, konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi üyelerimize ve tüm kamuoyuna bir kez daha bildiririz.

EĞİTİM SEN ANKARA 5 NO.LU ÜNİVERSİTELER ŞUBESİ YÜRÜTME KURULU