Yetkili Sendika Tespit Toplantısı Ertelenmiştir

Değerli üyelerimiz,

Eğitim Sen 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle ODTÜ’de en çok üye kaydetmiş sendika konumundadır. Her yıl 15 Mayıs itibariyle en çok üye kaydetmiş olan sendika bir toplantı ile yetkili sendika olarak tespit edilir. Bu tespit sırasında Mayıs ayı sendika aidatı kesinti listesi esas alınır. Rektörlük tarafından bugün (18 Mayıs Cuma) yapılacağı duyurulan yetki tespit toplantısının değerlendirmelerin sürdüğü gerekçesi ile 22 Mayıs Salı günü 14:30’a ertelendiği haber verilmiştir.

Yandaş bir sendikanın ODTÜ’de yetkiyi ele geçirmek amacıyla atak içerisinde bulunduğunu, üye sayıları Eğitim Sen’in altında olmasına rağmen gerçekdışı biçimde kendilerini yetkili sendika ilan ettiklerini sizlerle paylaşmıştık. Bu ertelemenin daha önce boşa düşürdüğümüz bahaneler işe yaramayınca bunlara yenilerini eklemek üzere yapılmış olabileceği ihtimalini gözetiyoruz.

Tekrar ediyoruz: Yetkili sendika konumumuz verili üye sayılarına ve kesinti listelerine göre hiçbir biçimde tartışma konusu değildir. Sahada hak ettiğimiz yetkinin hile ve masa oyunlarıyla gasp edilmesine izin vermeyeceğimizi duyuruyoruz. ODTÜ yönetimine hukuka uygun davranarak Mayıs ayı kesinti listeleri üzerinden sendikamızın yetki tespitinin gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. Tüm ODTÜ kamuoyunu da süreci yakından takip etmeye çağırıyoruz.

Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Şube ODTÜ İşyeri Temsilciliği