Sağlığımız İçin Tedbir Alalım

Değerli Üyemiz,

Bildiğiniz gibi Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılan Koronavirüs enfeksiyonu ülkemizde de tespit edilmiştir. Virüsün yayılmaması için ülke ve dünya çapında önlemler alınmaktadır. Farklı ülkelerle bağlantılı on binlerce öğrenci ve akademisyenin bulunduğu kampüslerimiz, özellikle de Tıp Fakültelerinin bulunduğu üniversitelerimiz önemli risk altındadır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Koronavirüs enfeksiyonundan korunmaya ilişkin alınacak tedbirleri sıklıkla kamuoyuna duyurmaktadır. Bununla birlikte özellikle sosyal medyada kaynağı belli olmayan yayınlar, virüs ve hastalıktan korunma konusunda insanları yanlış yönlendirmektedir.

Üyelerimizden gelen talep üzerine Dünya Sağlık Örgütü, Johns Hopkins Üniversitesi ve Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan yayınlardan hareketle ekteki bilgilendirme görsellerini sizlerle paylaşıyoruz.

Tüm üyelerimizin virüsten korunmak için gerekli tedbirleri alması hem kendi sağlıkları hem de kamu sağlığı için çok önemlidir. İşyerlerimizde su-sabun-dezenfektan gibi temizlik malzemelerinin sağlanması ve sağlıksız koşullarda çalışan arkadaşlarımızın çalışma koşulların iyileştirilmesi için kurum idarecileriyle görüşerek çalışma ortamlarının sağlıklı hale getirilmesi hepimizin sorumluluğudur.

Tüm üyelerimize sağlıklı günler dileriz.

EĞİTİM SEN ANKARA 5 NO’LU ŞUBE YÜRÜTME KURULU