ODTÜ’De Asistanlar Buluşuyor

Yüksek Öğretimin en dinamik bileşeni olan araştırma görevlilerini, üniversitelere ve kendi geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyoruz! Hakkı olan akademik zam ile susturulmaya çalışılan üniversite emekçileri, yeni YÖK düzenlemeleri, performans sistemi gibi tehlikeleri öngörmeli ve bunlara karşı mücadele etmelidir.

Araştırma görevlileri olarak kimimiz güvenceli çalışmaktan yoksunken, kimimiz ÖYP gibi kısmı güvencelerle senet baskısı altında bilimsel üretiminin parçası olmaya çalışıyoruz. Üniversitenin idari işlerinde çalışırken, akademik çalışma yapmanın en temel koşulları için gerekli olan haklarımızı kullanamıyoruz.

Diğer taraftan, günümüz yüksek öğretim sisteminde araştırma görevlilerine biçilen görevler biliminsanı kimliğinin geliştirilmesinden çok uzakta. Bilimsel merakın köreltildiği, angarya işler ya da bitmek bilmez Rektörlük ve YÖK bürokrasisi ile donanmış çalışma ortamlarımız da cabası.

Eğitim-Sen ODTÜ İşyeri Temsilciliği olarak sizleri uzun soluklu bir mücadeleye davet ediyoruz. Geçtiğimiz yılların Asistan Dayanışması deneyimlerinden de güç alarak, gasp edilen haklarımız için sendikal mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.

Kadro tanımından bağımsız olarak tüm araştırma görevlilerinin ortak sorunlarının tartışılacağı başlangıç etkinliği düzenliyoruz. Etkinlik kapsamında 50d, 33a ve ÖYP/35. Madde araştırma görevlileriyle uzun süreli mücadele hedefleri olan çalıştayların oluşturulmasını planlıyoruz.

Güvenceli İş Güvenceli Gelecek için Mücadeleye!

27 KASIM 2014 PERŞEMBE ODTÜ MM25 SALONU

Program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir