Akademik Yıl Açılış Dersi, Forum ve Kokteyl Daveti

Değerli üyelerimiz,

Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi olarak yeni eğitim öğretim yılını tüm üniversitelerden üyelerimizin ve üniversite bileşenlerinin bir araya gelebileceği, birlik ve dayanışmamızı pekiştiren bir etkinlik ile başlatmak istedik. Özellikle son bir yıl pek çok zorluğa göğüs gerdiğimiz, yine de varız, var olacağız dediğimiz bir süreç geçirdik. Bu sürecin er ya da geç sona ereceğini, ihraç edilen arkadaşlarımızın aramıza geri döneceğini, sendikal özgürlüklerin sağlanacağını, emekçilerin tüm haklarının bir bir geri kazanılacağını biliyoruz. Bunun için bilinçli bir çaba içerisinde gayretle çalışıyoruz. Bu dönemki faaliyetlerimize de düzenleyeceğimiz açılış etkinliği ile başlıyoruz.

Kamu görevinden çıkarılan pek çok üyemizin ardından üniversite kampus alanlarının dışına taştı. Onun için “üniversite her yerde” şiarıyla gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde görevlerine devam eden ya da ihraç edilmiş olan tüm arkadaşlarımızla birlikte olacağız. Açılış konuşmasını en genç ihraçlardan Nalan Mumcu arkadaşımız yapacak. Yine KHK ile görevinden ihraç edilen Melek Göregenli hocamız İzmir’den aramıza katılacak ve bir açılış dersi gerçekleştirecek. Devamında üniversitelerin içinde bulunduğu durumu, neler yapabileceğimizi konuşacağımız bir serbest tartışma düzenleyeceğiz. Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve ODTÜ’den üyelerimiz Elif Çongur, Çağla Karabağ Sarı ve Ali Gökmen tartışma öncesi kısa birer çerçeve sunum gerçekleştirecekler. Etkinliğin sonunda ise mini bir kokteyl düzenlenecektir.

Tüm üyelerimizi ve üniversite bileşenlerini 21 Ekim Cumartesi günü 14.30’da Kızılay Yüksel Caddesinde yer alan Mülkiyeliler Birliği’nde düzenleyeceğimiz dönem açılış etkinliğinde umutlarımızı yeşertmek için bir araya gelmeye davet ediyoruz. Etkinlik programının bulunduğu duyuru afişi ekte yer almaktadır.

Görüşmek dileğiyle!

Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi Yürütme Kurulu