Yastayız, Öfkeliyiz, İsyandayız, Grevdeyiz!


10 Ekim sabahı savaşa karşı BARIŞ’ın sesi olmak için Türkiye’nin dört bir yanından yoldaşlarımızla bir araya geldik. Zulüm deryasına dönmüş bu cehennem son bulsun derken, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya isterken vahşice katledildik.

Barış ancak emekçi halkların dayanışmasıyla, yaşamı çoğaltarak, yaşamla direnişi iç içe geçirerek gelecek; biliyoruz, inancımız tam! İnancımızı değil ama omuz omuza verdiğimiz, aynı yolu yürüdüğümüz yoldaşlarımızı yitirdik…

Yoldaşlarımızın gülüşlerini solduran, onları bizden koparan, içimizde derin yaralar açan bu katliamın faili meçhul değil, katilleri tanıyoruz! Yıllardır sokaklara, sesimize, haklarımıza ve mücadelemize mühür vurmak isteyenler, emekçi halkların yan yana, eşit, özgür bir yaşamı örecek güce sahip olduğunu bilen ve Barış’tan korkanlar bu katliamın asli sorumlusudur!

İradesini Saray’ın saltanatına teslim eden AKP hükümeti ile iktidarının devamı uğruna kan dökmekten, içeride ve dışarıda savaşı körüklemekten, IŞİD barbarlığını desteklemekten çekinmeyen Saray yoldaşlarımızın katilidir!

Bizler yoldaşlarımıza kefaret borcumuzu ödeyeceğiz! Saray’ın korkusunu gerçek kılacağız, bir arada eşit, özgür, sömürüsüz, savaşsız bir yaşam kurmak için, kararlılıkla, inançla Barış’ı savunacağız.

12-13 Ekim’de üniversitelerde yoldaşlarımızın yasını tutacağız, iki günlük grevle iş yerlerimizden başlayarak ilmek ilmek barışı ve eşit bir yaşamı örmek için çalışacağız!

Bütün üyelerimizi yitirdiğimiz yoldaşlarımızın mücadelesine omuz vermeye, grevi güçlü bir şekilde gerçekleştirmeye çağırıyoruz!

Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Şube


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir