Dünya Akademik Özgürlük Gününde Akademiyi Konuşuyoruz

7 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan 686 Sayılı KHK ile Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen akademisyenlerle dayanışma için 10 Şubat 2017’de Cebeci Kampüsü’nde gerçekleştirilmek istenen Büyük Buluşma’ya yönelik polis müdahalesi, OHAL Dönemindeki akademi tasfiyelerinin ve buna karşı direnişin sembollerinden birisi oldu.

Bilim insanlarının cübbelerinin polis postalları tarafından çiğnendiği ikonik görüntüyle hafızalara kazınan 10 Şubat tarihi, sendikamız Eğitim Sen’in girişimleriyle “Dünya Akademik Özgürlük Günü” olarak kabul edilmiştir.

Eğitim Sen Üniversite Şubeleri olarak 2022 yılı Dünya Akademik Özgürlük Günü’nde yapacağımız çevrimiçi etkinlikte, ihraçlardan kayyumlara ve bunlara karşı yürütülen direnişlere kadar akademimizin içinde bulunduğu durumu konuşacağız.

Raşit Tükel’in kolaylaştırıcılık yapacağı, Aslı Davas, Nejla Kurul ve Taner Özbenli’nin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik 10 Şubat 2022 Perşembe Günü saat 20.00’de İnsan Hakları Okulu’nun Youtube Kanalı üzerinden yayınlanacak.

Etkinliğe Zoom üzerinden katılarak tartışmaya katkı sunmak isteyenler https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_0a-LUFKkREqiXMlyZl8jXw adresi üzerinden kayıt yaptırabilirler.

EĞİTİM SEN ÜNİVERSİTE ŞUBELERİ

(Ankara 5 No.lu Şube, İstanbul 6 No.lu Şube, İzmir 3 No.lu Şube)